MŠ Bělá
Aktuality
Návštěva ze ZŠ VojanovaAkce Dýňování se báječně vydařilaSrdečně vás zveme na Dýňování a tvorbu dalších dekoracíMezi zvířátkyPodzimní výzdoba v mateřince v BěléPozvánka pro rodiče "našich" dětiček - přesunutaA už je to tu. Přijelo k nám divadlo!Školka se už nemůže dočkatI takto jste mohli naši školku v létě vidětŠkolka v přírodě, šťastný návratŠkolka v přírodě, poslední večerŠkolka v přírodě, třetí denŠkola v přírodě, druhý denŠkolka v přírodě, první denOslava Dne dětí v BěléVýprava za medvědem do děčínské ZOOBesídka pro maminky a babičkyČarodějná školkaOznámení o přerušení mateřské školy ve dnech 25. - 26. 4. 2019Hledání Velikonočního zajíčka a výroba kraslicOznámení o přerušení mateřské školy ve dnech 18. - 22. 2. 2019KarnevalNové vybavení v MŠ BěléJežíškova vnoučataByl u nás čert!! Ale nebáli jsme se. ;-)Putování za pohádkou O perníkové chaloupceMŠ Bělá je již v plném provozuPozor, přerušení provozu MŠ trvá i 9.11.2018Přerušení provozu MŠ 8.11.2018Dýňování v MŠObyvatelé lesa přišli téměř k nám do MŠKeramický ježeček, ten nám na zimu neusneSvět nekončí ani v Bělé za vrátkyZdravé mlsání u pana GrešíkaI když maličké, i když první, čištění je důležité, večerní, i to ranníTak už jsme si to vyzkoušeli!My všichni BystrozracíBudoucí velcí čtenářiSvatba plná masekJak v pohádce Sůl nad zlatoTančíme s pejskemAbraka dabra!Víte, jak sněhuláci tráví Vánoce?Prožili jsme si Vánoční příběhTvoříme pro kouzlo VánocPrvní krůčky do divadla V lese se už nebojímeLeze leze po železe, nedá pokoj, až tam vlezeDýně nedýně, je s nimi psinaAbraka dabra, ať je z toho keramika!Léto plné bourání 2017
412 528 865
11
2019

Návštěva ze ZŠ Vojanova

Dne 6.11.2019 nás navštívili žáci ze ZŠ Vojanova. Připravili si pro nás krásné recitační vystoupení, které doprovázeli s kulisami vlastní výroby. My jsme jim na oplátku zatančili a zazpívali.
10
2019

Akce Dýňování se báječně vydařila

Všichni si opravdu užili plánovanou akci Dýňování v naší mateřince. Dlabaly se dýně o sto šest (možná dokonce o sto sedm ;-), zdobilo se a strašilo, radost pohledět. Taková skvělá atmosféra se hned tak nevidí a nezažije. Děkujeme všem za ni!
10
2019

Srdečně vás zveme na Dýňování a tvorbu dalších dekorací

10
2019

Mezi zvířátky

Tento týden, 7. - 11. 10. 2019, jsme nasbírali spousty zážitků a legrace. Měli jsme týden zvířátek na poli, v lese i na zahradě. Vyprávěli jsme si zážitky se zvířátky a dokonce jsme si na ně i zahráli. Poslouchali jsme zvuky zvířátek, také jsme zdramatizovali pohádku Boudo, budko, která nás velmi bavila. Vyrobili jsme si moudré sovy, které nám zdobí jídelnu. Naučili jsme se písničku o Bedle i s malým tanečkem, který nás ohromně bavil. Ve skupinkách jsme si vytvořili náš "školkový les", velice se nám povedl. Také jsme si hráli a povídali s paní učitelkou Johankou, která tu byla na praxi a rozhodla se, že tu s námi zůstane už napořád.
10
2019

Podzimní výzdoba v mateřince v Bělé

To koukáte, jaké to tu máme hezké!
9
2019

Pozvánka pro rodiče "našich" dětiček - přesunuta

Vážení rodiče, zveme vás na zahajovací třídní schůzku k organizaci školního roku 2019/2020, která se uskuteční v pondělí 23.9.2019 od 16:00. Vaše přítomnost je doporučená, nikoliv povinná. Přítomna bude PhDr. Sofie Wernerová Dimitrovová, externí pracovnice v projektu Šablony II. Bude vám k dispozici v individuálních rozhovorech o otázkách týkajících se správného vývoje dítěte. Oficiálně bude představena paní učitelka Mgr. Denisa Pateliotisová. Těšíme se na vás!
9
2019

A už je to tu. Přijelo k nám divadlo!

Děti, honem, pojďte na pohádku. A ne ledajakou, také musíte pomoci ke zdárnému konci příběhu.
9
2019

Školka se už nemůže dočkat

A co vy, děti. Tešíte se také? Pro první dny ve školce je vše již nachystané.
9
2019

I takto jste mohli naši školku v létě vidět

Léto 2019 bylo ve znamení obnovy střešní krytiny, okapových žlabů, komínů, výmalby a instalace nových okenních žaluzií. Nyní se školka už jen třese, aby přivítala v herně a v postýlkách zpátky jejich malé obyvatele.
6
2019

Školka v přírodě, šťastný návrat

Zvládli jsme to!
6
2019

Školka v přírodě, poslední večer

Závidíte jim? Jak se smějí, jak se baví, jak pak budou krásně spát?
6
2019

Školka v přírodě, třetí den

Celý den se děti těšily na poklad. Vydali se na dalekou a dobrodružnou cestu za ním a schválně se podívejte, jestli ho nakonec našly.
6
2019

Škola v přírodě, druhý den

Ve znamení pohádky. Uhádnete, jaké?
6
2019

Školka v přírodě, první den

I ti nejmenší si statečně jeli užít kamarádů, přírody i sluníčka za brány školky. Přejeme hodně zážitků a málo stýskání, ať máte jen ty nejlepší vzpomínky.
6
2019

Oslava Dne dětí v Bělé

Naši nejmenší se také umí rozjet. ;-) Na příklad pod Děčínský zámek.
6
2019

Výprava za medvědem do děčínské ZOO

6
2019

Besídka pro maminky a babičky

Květen přímo vybízí ke květinovému dni. Doufáme, že si besídku dětí z MŠ užili nejen jejich nejbližší.
5
2019

Čarodějná školka

Čemu že se u nás jeden den v roce děti učí? No přece čarovat.
4
2019

Oznámení o přerušení mateřské školy ve dnech 25. - 26. 4. 2019

Vážení zákonní zástupci, ve dnech 25. - 26. 4. 2019 je zastaven provoz MŠ Bělé z důvodu vysoké omluvené absence dětí. Děkujeme za pochopení.
4
2019

Hledání Velikonočního zajíčka a výroba kraslic

I my jsme se připojili k oslavě Velikonoc a užívali si jarního počasí, přírodních materiálů a krásných barev.
2
2019

Oznámení o přerušení mateřské školy ve dnech 18. - 22. 2. 2019

Vážení zákonní zástupci, ve dnech 18. - 22. 2. 2019 je zastaven provoz MŠ Bělé z důvodu vysoké omluvené absence dětí. Děkujeme za pochopení.
2
2019

Karneval

Na 15. února jsme se všichni mooooc těšili. Už od večera jsme měli připravené masky a kostýmy, ráno už jen hup do nich a hurá do naší milé školičky. Podívejte se, jak nám to slušelo. A jak jsme řádili? Jako draci! Při soutěžích, tanečcích i hrách.
1
2019

Nové vybavení v MŠ Bělé

Čáry máry fuk, a je z toho... úžasný prostor pro cvičení, spousta nových pomůcek a telka. A nejen ledasjaká, S pomocí výukového softwaru děti mohou zkusit nové aktivity, které je připraví do školních lavic. Nezapomínáme ale ani na pohyb, hraní a zpívání, těšte se, co si pro vás připravíme. ;-)
1
2019

Ježíškova vnoučata

Naše školka se zapojila do krásného projektu "Ježíškova vnoučata". Naše dětičky vyrobily vánoční přáníčka, která ozdobily dle své fantazie. Přáníčka poputují osamělým babičkám a dědečkům.
12
2018

Byl u nás čert!! Ale nebáli jsme se. ;-)

Ve středu k nám do školky přišel Mikuláš, anděl a čert. Děti vzácné návštěvě zazpívaly a zarecitovaly pásmo písní a básní. Za odměnu dostaly od anděla balíček dobrot.
11
2018

Putování za pohádkou O perníkové chaloupce

Ve čtvrtek 22.11. jsme měli ve školce "putování" za pohádkou O perníkové chaloupce. Celá školka byla plná rekvizit a v jídelně nám vyrostla perníková chaloupka. Děti procházely tmavým lesem a hledaly světýlko. Po pohádce se zlá čarodějnice proměnila v hodnou a děti s ní hledaly poklad, který byl ve formě perníčků. Perníčky si děti nazdobily druhý den.
11
2018

MŠ Bělá je již v plném provozu

Děkujeme za trpělivost. Vedení ZŠ a MŠ
11
2018

Pozor, přerušení provozu MŠ trvá i 9.11.2018

Vážení rodiče, oznamujeme vám, že vzhledem k poruše na elektroinstalaci projevené v souvislosti s hlášenou odstávkou jsme nuceni i nadále přerušit provoz MŠ. Věříme, že nám budete držet palce při zajišťování bezpečného a komfortního prostředí pro vaše děti. Děkujeme. Vedení ZŠ a MŠ
10
2018

Přerušení provozu MŠ 8.11.2018

Vážení rodiče, oznamujeme vám nutnost přerušit provoz mateřské školy Bělá z důvodu plánované odstávky elektrické energie. Tato budova tím bude ochuzena nejenom o světlo, ale také o teplo. Děkujeme za pochopení a dne 9.11.2018 se na vás těšíme opět v plném provozu.
10
2018

Dýňování v MŠ

Jako každý rok i letos jsme u nás ve školce pořádali podzimní slavnost, tzv. "Dýňování". Děti s rodiči si na zahrádce společně vyřezali dýně, kterými vyzdobili předzahrádku školky. Poté jsme se všichni přesunuli do školky, kde jsme si při teplém čaji a "buchtách" od našich maminek vyrobili Halloweenskou výzdobu.
10
2018

Obyvatelé lesa přišli téměř k nám do MŠ

16. října k nám v rámci týdne O lese zavítali "lesáci" z organizace Lesy ČR. Přivezli nám ukázat a osahat si parohy a parůžky vysoké i lebku divočáka. Nejprve nám o lese a jeho obyvatelích povídali na zahradě MŠ, potom se do lesa společně s námi vydali. Všichni jsme si společné dopoledne užili.
10
2018

Keramický ježeček, ten nám na zimu neusne

Každý měsíc k nám do školky jezdí tety z MC Bělásek a vytváříme společně výrobky z keramiky. Tentokrát jsme dělali ježečka.
10
2018

Svět nekončí ani v Bělé za vrátky

Již druhým rokem jsme se zapojili do projektu České obce sokolské "Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky", který se minulý školní rok setkal u dětí s velkým ohlasem.
10
2018

Zdravé mlsání u pana Grešíka

V pondělí 1.10. jsme v rámci povídání o ovoci a zelenině navštívili moštárnu pana Grešíka. Podívali jsme se, jak se vyrábí sladký mošt. To bylo mlsáníčko. A navíc zdravé! :-)
9
2018

I když maličké, i když první, čištění je důležité, večerní, i to ranní

Dnes u nás probíhala přednáška o správném čištění zoubků. Přednášku vedly studenky zubního lékařství.
6
2018

Tak už jsme si to vyzkoušeli!

Ke konci března navštívili naši předškoláci kamarády v první třídě. Vyzkoušeli si, jaké to je sedět v opravdové školní lavici a s kamarády z první třídy pracovali na společných úkolech.
6
2018

My všichni Bystrozrací

V březnu jsme navštívili Městské muzeum Děčín, kde jsme se stali spoluherci v pohádce Dlouhý, Široký a Bystrozraký.
6
2018

Budoucí velcí čtenáři

Březen, měsíc knihy, jsme se rozhodli oslavit návštěvou dětského oddělení v Městské knihovně Děčín. Paní knihovnice nás provedla po knihovně a povídala si s námi o oblíbených knihách.
6
2018

Svatba plná masek

V únoru, k ukončení Masopustu, jsme si ve školce uspořádali karneval. A co naši snoubenci? No, těm jsme přece vystrojili velkolepou svatbu!
6
2018

Jak v pohádce Sůl nad zlato

Po jarních prázdninách jsme začali jezdit na ozdravnou kúru deseti návštěv do solné jeskyně. Děti jsou ze soli nadšené. Mohou si s ní hrát jako s pískem, který jim teď v zimě chybí.
6
2018

Tančíme s pejskem

V únoru nás navštívil pejsek, a to ne ledajaký, přímo taneční. Dětem ukázal, co umí, a poté si s ním děti mohly na vlastní "kůži" vyzkoušet taneček.
6
2018

Abraka dabra!

18.1. se u nás kouzlilo. Přišel, téměř se u nás zjevil, kouzelník Reno. Pobavil nás a ohromil svými kouzly.
6
2018

Víte, jak sněhuláci tráví Vánoce?

19.12. jsme se vypravili na pohádku Jak sněhuláci tráví Vánoce, abychom to zjistili. Podívejte, jak nám to slušelo v Městském divadle Děčín. Úplní andílci. ;-)
6
2018

Prožili jsme si Vánoční příběh

Dne 12.12. jsme si v naší školce uspořádali netradiční vánoční besídku. Zahráli jsme všem příběh o narození Ježíška, aby si ho už nikdo nespletl se Santa Klausem. Potom jsme vyráběli s našimi rodiči vánoční dekorace a společně jsme poseděli u kávy, čaje a vynikajícího cukroví našich maminek.
12
2017

Tvoříme pro kouzlo Vánoc

Minulý týden jsme se pustili do výroby papírových vánočních ozdob. Ozdoby jsou určeny pro vánoční strom v kostele svatého Františka Xaverského v Bělé.
12
2017

První krůčky do divadla

Dne 20. 11. 2017 jsme se vydali do kina Sněžník na představení Honzy Krejčíka. Bylo zábavné, plné písniček a her pro děti.
12
2017

V lese se už nebojíme

Celý týden jsme si povídali o lese. A jako na zavolanou k nám přišli správci lesa! Vydali jsme se na výpravu "tam k nim" a poslouchali, jak nám vyprávěli o důležitosti lesa a o své práci. Užili jsme si i zábavný kvíz z poznatků o přírodě.
12
2017

Leze leze po železe, nedá pokoj, až tam vleze

První velká podzimní návštěva byla u Hasičského záchranného sboru Děčín.
12
2017

Dýně nedýně, je s nimi psina

Naše každoroční akce Dýňování spojená s výtvarným workshopem se opět vydařila.
12
2017

Abraka dabra, ať je z toho keramika!

Každý měsíc k nám do školky přijíždějí tety z Mateřského centra Bělásek a díky jejich pomoci děti vytváří nádherné výrobky z hlíny.
8
2017

Léto plné bourání 2017

Víte, kdo nás letos nejvíce potrápil? Naše kanalizace.

Rychlý kontaktŠkola pro všechnyGDPR
© Copyright 2019 Vojanovka - základní a mateřská škola | Vojanova 178/12 | 405 02 Děčín VIII
Web: Studio Maglen