Prohlášení o přístupnosti

Při tvorbě těchto stránek byla zohledněna přístupnost a bezbariérovost webu tak, aby splňovaly zásady přístupnosti podle mezinárodně uznávaných pravidel WCAG a podle pravidel Blind Friendly Web  v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů, který provádí Směrnici Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/2102 ze dne 26. října 2016 o přístupnosti webových stránek a mobilních aplikací.

Web je tvořen podle specifikace HTML5 a dodržuje syntaktickou a sémantickou správnost. Obsah a forma jsou odděleny pomocí kaskádových stylů (CSS). Web je možné používat na různých výstupních zařízeních a software.

Informace prezentované v jiných formátech

Na našem serveru jsou informace dostupné i v podobě dokumentů formátu DOC, DOCX, XLS, XLSX a PDF, a to zejména z důvodů, že obsahují materiály určené ke stažení, tisku, velkého rozsahu, nedostupnosti v jiné podobě nebo obsahují typografické prvky a formátování, které není ve formátu HTML snadno reprezentovatelný.

K prohlížení těchto dokumentů je možné zdarma stáhnout Adobe Acrobat Reader nebo kancelářský balík OpenOffice či LibreOffice.

Kontakt v případě problémů

I přes veškerou snahu se mohou objevit na webu chyby nebo jiné problémy. V tomto případě nás můžete kontaktovat na uvedených kontaktech, na kterých se vám budeme snažit být nápomocni.