kancelář: 412 528 440 | 775 868 559

O mateřské škole Jalůvčí

VÍTEJTE
V MATEŘSKÉ ŠKOLE JALŮVČÍ

·     Jsme jednotřídní mateřská školička rodinného typu. V současné době k nám dochází 20 dětí ve věku od 3 do 7 let.

*      Mateřská škola je umístěna v krásném prostředí mezi rodinnými domy a nedaleko lesa, kam často podnikáme výpravy a zažíváme spoustu dobrodružství – poznáváme přírodu, změny v ní a její zákonitosti, učíme se ji chránit.

*       Poznáváme i okolí školičky – víme, kde bydlí Adámek a kde Pepíček, kde chovají koníky, kde králíky, kde je místní škola, kterou také rádi navštěvujeme, protože do ní chodí naši kamarádi a sourozenci.

*      Často a rádi si také hrajeme na školkové zahradě, kde máme velké pískoviště se spoustou hraček, prolézačky, houpačky, spoustu prostoru pro běhání a závodění nebo k hrám s míčem. Na zahradě máme i ohniště, které využíváme i při společných akcích s rodiči.

*    Budova školky je dobře uzpůsobena k aktivitám dětí. Máme tu nově vymalovanou hernu plnou zajímavých a didaktických hraček. Máme k dispozici velký Multiboard Prestigio, který každodenně s dětmi využíváme k objevování světa, didaktickým hrám, zpěvu, tanci….

*      Světlou jídelnu se stolečky jak pro předškoláky, tak menší děti, kde je neustále k dispozici nápoj a děti tak vedeme k dodržování pitného režimu. Učíme se správně stolovat, držet a jíst příborem, ale také si po sobě uklidit.

*    Ve třídě malujeme, tvoříme, stříháme, pracujeme na společných projektech, a to nejen rukama, ale občas i ústy a nohama.

*    Hned vedle třídy je útulná a čistá umývárna, kde se (krom jiného) učíme šetřit vodou a správným hygienickým návykům.

*      V přízemí najdeme prostornou šatnu, která slouží nejen k původnímu účelu, jsou tu skříňky pro děti, ale také se zde chlubíme svými výtvory, je zde nástěnka s čerstvými informacemi o dění v naší školičce.

*    V ložnici má každý svou čistě povlečenou postýlku. Každý den si tu před odpočinkem čteme, posloucháme nebo sledujeme pohádku.

*      V patře budovy máme velkou a vzdušnou tělocvičnu se spoustou nářadí a pomůcek pro rozvoj pohybových dovedností dětí, hlavně se tu ale dobře bavíme – skáčeme, prolézáme, přelézáme, relaxujeme v balonkovém bazénku a když nemáme dost, můžeme na podzim a na jaře běhat i na terase, která je k tomu účelu uzpůsobena a kam za pěkného počasí přenášíme spoustu jiných činností.

*       U tělocvičny je dále malá třída – kreslírna, sloužící k výtvarným činnostem a také k práci s předškoláky pomocí metody „Maxík“.

A S KÝM SE U NÁS POTKÁTE?

*        Vedoucí učitelkou na Jalůvčí je slečna Adéla Netíková – vstřícná, milá, podporující a velmi organizačně schopná. Hlavně je ale srdečná a děti milující, stejně tak jako paní učitelka – Tereza Prinzová.

*        V naší školce působí i velmi milá asistentka pedagoga – Simona Andělová

*  I školnice, paní Marinna Kolářová, a kuchařka, paní Pavla Kokiová jsou velmi srdečné a zapadají tak do celého týmu naší MŠ svým přístupem k dětem. Technicko – hospodářská pracovnice (hospodářka) je paní Jitka Heinzelová.

CO SE U NÁS NAUČÍTE?

Školní vzdělávací program předškolního vzdělávání „S ÚSMĚVEM JDE VŠECHNO LÍP“, který pravidelně aktualizujeme a hodnotíme je rodičům k dispozici k nahlédnutí. Na jeho základě organizujeme například:

plavecký kurz v děčínském aquaparku – poslední lekce vždy s rodiči, abychom se mohli pochlubit, jak to umíme,

návštěvy solné jeskyně v zimním období, abychom utužili své zdraví,

povinné vzdělávání předškolních dětí metodou „Maxík“,

dopravní den,

den s IZS,

Den Země,

ale i jiné: hračkový den, pyžamový den, čtenářský den a další zábavné akce.

A NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT?

V průběhu roku pořádáme mnoho akcí, a to nejen pro děti. První z nich – asi nejvíce pracovní – je třídní schůzka rodičů, kde se seznámíme, řekneme si, co a jak v naší MŠ chodí, odpovíme na spoustu dotazů.

*      Na konci října je první z velkých akcí roku – Velká podzimní bramboriáda, obvykle spojená se spoustou her pro děti i rodiče nebo ochutnávkou těch nejlepších bramborových dobrot každé rodiny.

*     V listopadu je to Svatý Martin – u nás na Jalůvčí je první sníh vždy 11. 11. (spolupracujeme se zimním stadionem).

*  Celý advent věnujeme charitativním akcím jako jsou „Krabice od bot“ a „Ježíškova vnoučata“ – ve spolupráci s DPS Kamenická, kam pravidelně jezdíme s krátkým programem.

*     Čertohrátky i s návštěvou Mikuláše, čerta a Anděla.

*   Vánoční setkání s rodiči spojená s dílničkou – společně s rodiči nasáváme vánoční atmosféru.

*      Zimní besídka pro rodiče i přátelé – představní dětí pro veřejnost.

*      Únorový Masopust, při kterém hrajeme, zpíváme a rozdáváme posvícenské dobroty všem dobrým lidem z Jalůvčí.

*     Velikonoční hledání zajíčkova pokladu.

*     Školní výlet, den maminek, ale i tatínků...

*      V květnu pak Školka v přírodě – Penzion Lhotsko

*      Rozloučení s předškoláky – ta největší a nejdojemnější z akcí roku i s přespávačkou v MŠ.