kancelář: 412 528 440 | 775 868 559

O mateřské škole Jalůvčí

VÍTEJTE
V MATEŘSKÉ ŠKOLE JALŮVČÍ 

 

·     Jsme jednotřídní mateřská školička rodinného typu. V současné době k nám dochází 20 dětí ve věku od 3 do 7 let.

*      Mateřská škola je umístěna v krásném prostředí mezi rodinnými domy a nedaleko lesa, kam často podnikáme výpravy a zažíváme spoustu dobrodružství – poznáváme přírodu, změny v ní a její zákonitosti, učíme se ji chránit.

*       Poznáváme i okolí školičky – víme, kde bydlí Adámek a kde Pepíček, kde chovají koníky, kde králíky, kde je místní škola, kterou také rádi navštěvujeme, protože do ní chodí naši kamarádi a sourozenci.

*      Často a rádi si také hrajeme na školkové zahradě, kde máme velké pískoviště se spoustou hraček, prolézačky, houpačky, spoustu prostoru pro běhání a závodění nebo k hrám s míčem. Na zahradě máme i ohniště, které využíváme i při společných akcích s rodiči.

*    Budova školky je dobře uzpůsobena k aktivitám dětí. Máme tu nově vymalovanou hernu plnou zajímavých a didaktických hraček. Máme k dispozici velký Multiboard Prestigio, který každodenně s dětmi využíváme k objevování světa, didaktickým hrám, zpěvu, tanci….

*      Světlou jídelnu se stolečky jak pro předškoláky, tak menší děti, kde je neustále k dispozici nápoj a děti tak vedeme k dodržování pitného režimu. Učíme se správně stolovat, držet a jíst příborem, ale také si po sobě uklidit.

*    Ve třídě malujeme, tvoříme, stříháme, pracujeme na společných projektech, a to nejen rukama, ale občas i ústy a nohama.

*    Hned vedle třídy je útulná a čistá umývárna, kde se (krom jiného) učíme šetřit vodou a správným hygienickým návykům.

*      V přízemí najdeme prostornou šatnu, která slouží nejen k původnímu účelu, jsou tu skříňky pro děti, ale také se zde chlubíme svými výtvory, je zde nástěnka s čerstvými informacemi o dění v naší školičce.

*    V ložnici má každý svou čistě povlečenou postýlku. Každý den si tu před odpočinkem čteme, posloucháme nebo sledujeme pohádku.

*      V patře budovy máme velkou a vzdušnou tělocvičnu se spoustou nářadí a pomůcek pro rozvoj pohybových dovedností dětí, hlavně se tu ale dobře bavíme – skáčeme, prolézáme, přelézáme, relaxujeme v balonkovém bazénku a když nemáme dost, můžeme na podzim a na jaře běhat i na terase, která je k tomu účelu uzpůsobena a kam za pěkného počasí přenášíme spoustu jiných činností.

*       U tělocvičny je dále malá třída – kreslírna, sloužící k výtvarným činnostem a také k práci s předškoláky pomocí metody „Maxík“.

    

A S KÝM SE U NÁS POTKÁTE?

*        Vedoucí učitelkou na Jalůvčí je slečna Adéla Netíková – vstřícná, milá, podporující a velmi organizačně schopná. Hlavně je ale srdečná a děti milující, stejně tak jako paní učitelka – Tereza Prinzová.

*        V naší školce působí i velmi milá asistentka pedagoga – Simona Andělová

*  I školnice, paní Marinna Kolářová, a kuchařka, paní Pavla Kokiová jsou velmi srdečné a zapadají tak do celého týmu naší MŠ svým přístupem k dětem. Technicko – hospodářská pracovnice (hospodářka) je paní Jitka Heinzelová.

 

 CO SE U NÁS NAUČÍTE?

Školní vzdělávací program předškolního vzdělávání „S ÚSMĚVEM JDE VŠECHNO LÍP“, který pravidelně aktualizujeme a hodnotíme je rodičům k dispozici k nahlédnutí. Na jeho základě organizujeme například:

    plavecký kurz v děčínském aquaparku – poslední lekce vždy s rodiči, abychom se mohli pochlubit, jak to umíme,

      návštěvy solné jeskyně v zimním období, abychom utužili své zdraví,

      povinné vzdělávání předškolních dětí metodou „Maxík“,

      dopravní den,

      den s IZS,

      Den Země,

    ale i jiné: hračkový den, pyžamový den, čtenářský den a další zábavné akce.

 

A NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT?

V průběhu roku pořádáme mnoho akcí, a to nejen pro děti. První z nich – asi nejvíce pracovní – je třídní schůzka rodičů, kde se seznámíme, řekneme si, co a jak v naší MŠ chodí, odpovíme na spoustu dotazů.

*      Na konci října je první z velkých akcí roku – Velká podzimní bramboriáda, obvykle spojená se spoustou her pro děti i rodiče nebo ochutnávkou těch nejlepších bramborových dobrot každé rodiny.

*     V listopadu je to Svatý Martin – u nás na Jalůvčí je první sníh vždy 11. 11. (spolupracujeme se zimním stadionem).

*  Celý advent věnujeme charitativním akcím jako jsou „Krabice od bot“ a „Ježíškova vnoučata“ – ve spolupráci s DPS Kamenická, kam pravidelně jezdíme s krátkým programem.

*     Čertohrátky i s návštěvou Mikuláše, čerta a Anděla.

*   Vánoční setkání s rodiči spojená s dílničkou – společně s rodiči nasáváme vánoční atmosféru.

*      Zimní besídka pro rodiče i přátelé – představní dětí pro veřejnost.

*      Únorový Masopust, při kterém hrajeme, zpíváme a rozdáváme posvícenské dobroty všem dobrým lidem z Jalůvčí.

*     Velikonoční hledání zajíčkova pokladu.

*     Školní výlet, den maminek, ale i tatínků...

*      V květnu pak Školka v přírodě – Penzion Lhotsko

*      Rozloučení s předškoláky – ta největší a nejdojemnější z akcí roku i s přespávačkou v MŠ.

 Nadace ČEZ Rodiče Vítáni FondSidos Pažit Ovoce do škol Ústecký kraj Čmelák ProŠkoly.cz EUpenizeskolam.cz Škola plná zdraví Rozvoj technického vzdělání na Děčínsku Asiciace aktivních škol NNTB Odzravné pobyty VZP AŠSK FACR Financováno NextGenerationEU Národní plán obnovy Asociace ředitelů ZŠ ČR
Rychlý kontaktDigitalizujeme školu - realizace investice NPOGDPRProhlášení o přístupnostiŠkola pro všechny II
© Copyright 2024 Vojanovka - základní a mateřská škola | Vojanova 178/12 | 405 02 Děčín VIII
Web: Studio Maglen |