kancelář: 412 528 865 | 775 868 558

O mateřské škole Bělá

MŠ Bělá

Malotřídní mateřská škola se nachází na okraji města – v Bělé. Školičku obklopuje les a velká zahrada, na které trávíme čas od jara do zimy. Vedeme děti k tomu, aby získaly pocit sounáležitosti s živou a neživou přírodou, poznávaly ji a naučily se ji chránit.

Školku může navštěvovat až 28 dětí. Kolektiv MŠ se skládá z pěti zaměstnanců – dvě paní učitelky, školní asistentka, paní kuchařka a paní školnice. Zaměstnanci se snaží navodit přátelskou, rodinou a pohodovou atmosféru. Paní školnice s paní kuchařkou jsou vždy ochotné a nápomocné dětem i učitelkám.

Školka je zapojena do projektu „Cepík“ (nauka o zdravém životním stylu) a do projektu „Se Sokolem do života“. S dětmi se účastníme kulturních akcí – návštěvy divadla, výstav, výtvarných soutěží). Pořádáme tradiční i netradiční akce – besídky pro rodiče, dýňobraní, masopustní průvod, karneval, pálení čarodějnic, zahradní slavnost a mnoho dalších. Naše školka má v nabídce i několik kurzů pro děti – plavání, bruslení, a to vždy podle zájmu rodičů.

Školní vzdělávací program nese název: Jeden za všechny, všichni za jednoho.