412 528 863 | 777 465 617 (kancelář) | 775 868 557 (jídelna)
11
2017

Beseda o zvířatech kolem nás

Úterní odpoledne patřilo ve školní družině zvířatům. S velkými fotografiemi, se spoustou zajímavostí a s neobvyklými zvuky zvířat za námi přijela paní Kučerová ze spolku pro spolupráci se zookroužky.
11
2017

3D obrázky ze školní družiny

Naše školní družina se opět činila. Připravila si 3D řešení obrázků, aby žáčci začali předměty kolem nás vnímat ve všech třech rozměrech. Přesvědčte se sami, jak se jim práce podařila:
11
2017

Družinová drakiáda

V minulém týdnu se v naší družině konala soutěž v pouštění draků- drakiáda. Vítr foukal tak silně, že děti měly co dělat, aby jim draci neodlétli. Cela akce, pod vedení paní vychovatelky Petry, měla velký úspěch.
11
2017

Čertovský jarmark na naší škole!

Srdečně Vás všechny zveme na pravý Čertovský jarmark, který se bude konat v pondělí 4. prosince 2017 u nás na škole.
11
2017

Tvoření na VÁNOČNÍ TRHY

Některé třídy naší školy již začaly vyrábět výrobky na Vánoční trhy. Že sami nemáte inspiraci, co komu pořídit pod stromeček? Tady je malá ochutnávka dekoračních předmětů třídy 5.B. Pokud se Vám líbí, budete si je moci zakoupit v prosinci :)
11
2017

Bramboračka aneb bramborové čarování

Ve znamení brambor proběhlo páteční odpoledne ve školní družině. Děti zjistily, že brambory mohou být i předmětem zábavy a legrace a samozřejmě i důležitým zdrojem obživy. Zkoušely "vařit" bramboračku a cíleně koulet plodiny po tělocvičně. Všichni jsme si bramborové odpoledne náramně užili.
11
2017

Boomwhackers

Žáci z 1. A si vyzkoušeli o hodině hudební výchovy hru na netradiční nástroj - boomwhackers. Na první hodinu si žáci vedli velice dobře a zvládli zahrát i první písničku.
11
2017

Boudo budko

1.B si připravila pro velké kamarády z 5.A pohádku "Boudo budko". V prvouce probíráme téma - ŽIVOČICHOVÉ V LESE a tak se dětem pohádka líbila, že ji chtěly zahrát jako divadlo. Z každého žáčka se rázem stalo plyšové zvířátko. Herci byli nadšení a od diváků sklidili velký potlesk.
11
2017

Vojanovka opět v provozu

Děkujeme všem, kteří nám drželi palce při překonávání technických obtíží, dnes jsme tu již opět pro Vás v plném rozsahu. V jídelně je pouze malá změna, vaříme dle včerejšího jídelníčku. Přišli jsme tak o hrachovou kaši. Myslím, že to všichni nějak přežijeme. Pěkný a úspěšný den přeje všem vedení ZŠ Vojanova
11
2017

Ředitelské volno 7. 11. 2017

Vážení rodiče a žáci, z důvodu havárie Severočeských vodovodů a kanalizací v Dolním Oldřichově a náhlé odstávky vody bylo na den 7. 11. 2017 uděleno mimořádné ředitelské volno. Přihlášené obědy byly hromadně odhlášené bez propadnutí finančního kreditu. V souvislosti s výpadkem vody došlo ke změně v jídelníčku ZŠ Vojanova. Ve středu 8. 11. 2017 budou k dispozici následující jídla: 1) Poděbradská vepřová kýta, barevné těstoviny, zelený čaj, voda (A:1, 3, 7, 10) 2) Těstoviny se strouhankou, zelený čaj, mléko, voda (A: 1, 3, 7) Od čtvrtka 9. 11. 2017 je provoz jídelny již beze změn. Děkujeme za pochopení a s pozdravem vedení ZŠ Vojanova Děčín.
11
2017

Třídní schůzky

Dne 15. listopadu 2017 od 16:30 proběhnou na naší škole TŘÍDNÍ SCHŮZKY.
11
2017

Z pohádky do pohádky

Děti z 5.A připravily pro naše prvňáčky zajímavý závěr prvního listopadového týdne. Každý musel projít 11 stanovišť, kde si vyzkoušel pozornost, zručnost, kouzlení, setkal se s princeznou i čarodějnicí, Elsou i Olafem. Na závěr předvedli páťáci své parkourové umění a po předání diplomů a medailí vystoupil kouzelník. Všem prvňáčkům i páťákům děkujeme!
11
2017

Ochutnávka technických řemesel

Dne 2. 11. se třída 9.A zúčastnila akce „Zkus to sám“, kterou pořádala SŠ lodní dopravy a technických řemesel, Děčín VI. Program byl zaměřen na seznámení žáků se školou a s obory, o které je ze strany firem zájem. Po jednotlivých pracovištích nás doprovázel žák SŠ a na každém byl dále přítomen metodický pracovník. Zkusili jsme vysekávání do měkkého materiálu pomoci vytínače , obrábění kroužku na soustruhu, vyrazení monogramu a čísel do kovu. Na školní lodi v Rozbělesích jsme se naučili vázat uzle, startovat motor (Alena byla druhou dívkou na této akci, která zvládla nastartovat motor pomocí ručního startéru), výroba modelu papírového parníku bylo vtipné ukončení celé akce. Výrobky si žáci mohli odnést domů.
11
2017

Žáci 5.B při plavání :)

Žáci 5.B si stejně tak jako ostatní žáci prvního stupně užívají jednou týdně plaveckého výcviku v našem školním bazénu. Cílem výuky je naučit žáky pohybovat se ve vodě, plavat a zvýšit si tak vlastní fyzickou kondici a zdatnost. Jak můžete vidět ve fotogalerii, děti používají při plavání různé pomůcky jako jsou pěnové válce či desky.
11
2017

V 1.A straší...

Také žáci 1. A si užili letošní Halloween a jak jinak než v maskách. V českém jazyce a matematice je čekala řada strašidelných úkolů, které zvládli hravě. Na všechny čekala za odměnu sladká tečka a také pohádka o strašidlech.
10
2017

Halloween v 8.A

Dne 30.11. 2017 zažila třída 8.A netradiční školní den. Žáci nejprve dlabali dýně, poté z nich uvařili polévku a na závěr pekli muffiny a koláčky. Někteří se na tento den vyzdobili nalíčením nebo i maskou. Celou akci dozorovala paní učitelka Míša Beranová, která svoje svěřence tímto moc chválí.
10
2017

Pečení čarodějnických prstíků

Naše školní družina se na Halloween připravovala skutečně řádně. Kromě výtvarné tvorby se žáci s paní vychovatelkou zaměřili například také na pečení čarodějnických prstíků. Napekli tak neuvěřitelných 154 kousků, které vypadaly opravdu věrohodně. Vělké poděkování patří paní vychovatelce Petře Sabové, která připravila tuto aktivitu.
10
2017

Družinové putování za skřítkem Podzimníčkem

Říjnové putování za skřítkem Podzimníčkem a jeho pokladem jsme zakončili návštěvou lesa, kde děti dostaly připravené úkoly. Poradily si s nimi bleskově, protože po splnění obdržely mapu pokladu. Najít truhličku dle slepé mapy už bylo jen otázkou chviličky.
10
2017

Turnaj v prší

Dne 25. 10. 2017 se uskutečnil již druhý turnaj ve společenských hrách. Tentokrát si naši žáci zahráli PRŠÍ. V naší fotogralerii si můžete prohlédnout momentky z turnaje a tabulku s výsledky. Všem zúčastněným moc děkujeme s těšíme se na další listopadové soupeření!
10
2017

Ping pong

Dne 24.10. se naši žáci postavili proti profesionálům z ostatních škol ve stolním tenise. Měli jsme zastoupení v kategorii mladších žákyň (Helena Pražáková, Karolína Hanzlíková, Anna Mrázová) a dále v kategorii starších žáků (Jindřich Čeřenský, Dominik Pešta, Daniel Herrera Maixner, Tristan Josef Schieffer). Na turnaji jsme bohužel skončili na 5 a 7 místě, ale není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. :))
10
2017

POZOR, DĚTI, PŘIJELA K NÁM POUŤ!

Nenechte se zmást, k nám do školy nepřijela doopravdická pouť. To se jen děti z třídy 5.A a 5.B byly podívat na stejnojmennou divadelní hru! :) Navštívily naše Městské divadlo Děčín, kde si pro ně herci připravili na jeviště divadelních prken současný příběh, který pracuje s dětskou fantazií a podezřívavostí, která do reality projektuje motivy z klasické pohádky Perníková chaloupka. Příběh o škodolibé Mařence, která svého brášku Jeníčka vyděsí tak, až tomu začne sama věřit :)
10
2017

První zkoušky školního SBOREČKU

V letošním roce se na naší škole otevřelo mnoho nových kroužků a jeden z nich je pěvecký sboreček pro příznivce zpěvu a hudby. Paní učitelku Šofrovou a děti čeká již čtvrté setkání a už jich bude přes 20 hlasů!!! Moc se těšíme na první vystoupení!
10
2017

Strašidelné vyrábění v družině...

V uplynulých dnech se v naší školní družině neustále kreslilo, stříhalo, lepilo a vyrábělo. Vždyď se blíží Halloween a podzim také přináší řadu zajímavých témat. Posuďte sami :)
10
2017

Cesta ke vzdělání a profesi

V úterý 17. 10. vycházející žáci navštívili OC Pivovar, kde se konal Veletrh vzdělávání. Všichni se aktivně zajímali o prezentaci středních škol Ústeckého a Libereckého kraje, zhlédli zajímavá doprovodná vystoupení a zapojili se do hodnocení výtvarných prací na téma: „Povolání budoucnosti“. Jednu z vystavovaných koláží vytvořili právě naši deváťáci a netrpělivě čekají na výsledky. První cena je návštěva IQ-Landie v Liberci pro kolektiv. Budeme jim držet palce.
10
2017

Podzimní procházka 1.B

V pondělí 16. 10. se 1.B vydala na podzimní procházku do blízkého okolí a nedalekého lesa. Pozorovali a poslouchali společně přírodu. Děti plnily po cestě úkoly a zbyl jim čas i na honěnou, zpěv a stavění domečků pro skřítky. Počasí vyšlo na jedničku a tak už i děti z 1.B ví, že učit se venku je legrace.
10
2017

PODZIMNÍ PRÁZDNINY

Podzimní prázdniny připadnou na čtvrtek 26. října a pátek 27. října 2017. Užijte si je plné pohody, odpočinku a prosluněných dní :)
10
2017

Podzimníčkův poklad s 9. třídou

Pondělní odpoledne bylo takovou malou zkouškou pro žáky deváté třídy, ale i pro malé děti ze školní družiny. Společně se snažili jedni připravit a druzí objevit Podzimníčkův poklad. Vše dopadlo na jedničku s hvězdičkou, proto mohl být poklad na závěr hry rozdělen.
10
2017

Lekce plavání zahájeny!

V pondělí začaly na naší škole lekce plavání pro neplavce, poloplavce i plavce z prvního stupně. Jako první se s panem plavčíkem sešla skupinka dětí z 1. A. Seznámily se vodou, vyzkoušely si základní techniku dýchání a splývání s pomůckami. Na dalších lekcích se můžou těšit na hry zaměřené na rozvoj plaveckých dovedností. Děti byly z bazénu nadšené a už se těší na další hodinu.
10
2017

I dívky naší školy se už umí ubránit nepříteli

Ve čtvrtek 12.10. 2017 se naše dívky z osmé a deváté třídy zúčastnily praktického semináře na téma Prevence kriminality pod vedením akreditovaných instruktorů Jiřího Omaníka a Michala Rychtaříka ze Self Defense Division, z.s.
10
2017

Kdo si kousnul?

V družině často a rádi vyrábíme. K tématu podzim se hodí nejen listy a ježkové, ale také jablíčka. A ty když se povedou, to je vám pak podívaná. Jenže tentokrát máme obrázky jablíček poněkud okousané....Kdo jen to mohl být? :)
10
2017

Pozdrav pro paní učitelku Součkovou :)

Třída 2.A "plave" o hodině tělesné výchovy za svou nemocnou paní učitelkou Součkovou! Hodných dětí plnou třídu, k Vašemu svátku, chceme Vám dát. Moře zdraví, moře štěstí, moře lásky k tomu přát.
10
2017

Druháci za kulturou

Dne 11.10.2017 navštívily druhé ročníky naší školy divadelní představení Princezna Koloběžka v Městském divadle Děčín. Děti sledovaly příběh o Chytré Mance, která dokáže ke králi přijet - nepřijet, ani ve dne - ani v noci, být ustrojená - neustrojená, obutá - neobutá, učesaná - neučesaná a přinést s sebou dar - nedar! Pohádka měla šťastný konec, a tak děti divadelní herce odměnily velkým potleskem.
10
2017

Ukázkový trénink florbalu

Ve středu 11. října naši školu navštívili tři trenéři z 1. florbalového klubu Děčín. Vzali si na starosti děti ze 4. a 5. ročníku, kterým ukázali, jak vypadá takový pravý florbalový trénink. Žáci si vyzkoušeli správný úchop florbalové hokejky a poté byli rozděleni do třech týmů. Trenéři kladli důraz na správné rozcvičení a poté pomocí pohybových her vyzkoušeli žáky z jejich rychlosti, postřehu a práce s míčkem. Paní učitelka při tréninku nahlížela a vybrala ta nejšikovnější děvčata, která mají možnost již příští týden reprezentovat naši školu na florbalovém turnaji dívek.
10
2017

Družinové řádění

I v družině se někdy dějí věci. Tentokrát jsme se rozhodli vytvořit originální výtvarné dílo. A výsledek stojí zato.
10
2017

Poznej své město

V pátek 6. října 2017 proběhl již 4. ročník poznávací soutěže „Poznej své město“, kterou pro 7. a 8. ročníky základních škol připravili skauti ze skautského střediska „Úsvit“ Děčín. Soutěže se zúčastnilo 88 žáků z devíti základních děčínských škol, které vyslaly třináct skupin. Tentokrát soutěž probíhala na Podmokelské straně řeky Labe. Podstatou soutěže bylo najít na teritoriu zajímavosti, významné památky i historické monumenty, které se zapsaly nebo významným způsobem prezentovaly naše město u široké veřejnosti. Stranou soutěže nezůstaly ani významné osobnosti, které se v Děčíně narodily nebo Děčín proslavily. Velká gratulace patří zejména našim šikovným zástupcům z 8.A, kteří v těžké konkurenci obsadili dělené třetí a čtvrté místo. JSTE ŠIKULOVÉ!!!
10
2017

Dokážu se ubránit?

V úterý dne 26.9. 2017 se naše chlapecká část osmé a deváté třídy zúčastnila praktického semináře na téma prevence kriminality pod vedením akreditovaného instruktora Jiřího Omaníka ze Self Defense Division, z.s.
10
2017

Sluneční soustava? Žádná neznámá!

Žáci 6.A se o hodinách zeměpisu vůbec nenudí. A navíc zvládnou být sami sobě učiteli. Minulý týden prezentovali žáci své referáty o planetách Sluneční soustavy v hodině zeměpisu. Všem se práce velmi povedly.
10
2017

Možná budu hokejistou

V pondělí 9. října 2017 nás navštívili děčínští hokejisté. Ukázali nám hokejovou výstroj, pověděli o možnosti stát se hokejistou a o stadionu města Děčín. Obdrželi jsme také dárečky v podobě pexesa, vstupenky na zápas a veřejné bruslení.
9
2017

Ředitelské volno

V pátek 29.9.2017 je z technicko-organizačních důvodů vyhlášeno ředitelské volno.
9
2017

Bakaláři - mobilní aplikace

Vážení rodiče, se změnou webových stránek školy došlo i ke změně zdrojové adresy pro mobilní aplikaci. Ta je nyní ve tvaru https://zsvojanova.bakalari.cz/bakaweb/login.aspx Vložte ji prosím do přihlašovacího řádku Adresa serveru Bakalářů a vyplňte své přihlašovací údaje Jméno a Heslo. Poté již vše funguje standardním způsobem. Omlouváme se za případný výpadek služby. Tým Vojanovky
9
2017

Cvičný požární poplach

Ani letos jsme nepodcenili přípravu na nepředvídané události a v symbolické datum 11. září jsme si vyzkoušeli evakuaci školy (cvičný požární poplach). Čas máme rok od roku lepší, tentokrát jsme se všichni "zachránili" za 5 minut a 19 sekund.
9
2017

Nový školní rok začíná

Někteří ani nemohli dospat, ale konečně je to tu. Dveře školy se zase po dvou měsících otevřely, školní lavice se v mžiku zaplnily a úderem osmé hodiny ranní oficiálně vstoupil do našich životů nový školní rok. Přejeme všem malým i velkým žáčkům, a především prvňáčkům i všem rodičům, ať je rok 2017/2018 tím nezapomenutelným.
8
2017

Prázdninové změny 2017

Pustili jsme krtka na dvůr. Bylo... Nebylo... Ale určitě zas bude. A lepší. ;-)
6
2017

Těšíme se na Vás v pondělí 4. září 2017.

Vítáme Vás na nových webových stránkách.

Rychlý kontaktInkluze
© Copyright 2017 Vojanovka - základní a mateřská škola | Vojanova 178/12 | 405 02 Děčín VIII
Web: Studio Maglen