ZŠ Vojanova
Aktuality
Den narubyMasopust na VojanovceInteraktivní výstava - Vyřeš zločin!Děčínský laický záchranář 2018Pololetní vysvědčeníŠkolní kolo olympiády v anglickém jazycePrvňáci v ZOOŠkolní kolo olympiády ze zeměpisuBorec na konec (pololetí)Prevence šikanyMódní předhlídka recyklovaných modelůMódní návrháři z 5.AHravá zdravá svačinkaMěstské kolo pěvecké soutěže "Skřivánek"O zmrzlém králiINSTALACE VLASTNÍ SLUNEČNÍ SOUSTAVYTříkrálový sportovní turnajDen otevřených dveří na Střední škole řemesel a služeb DěčínSeparace průtokových poznatkůTurnaj v čářeŠtědrovečerní večeře nanečistoTakhle se loučí Vojanovka se starým rokemTřeťáci na zámku…kterak Vánoce trávila hraběcí rodinaVánoční besídka školní družinyDen s FoglaremMiniházenáČas vánoční v děčínském muzeuVánoce na zámkuČertí školaSboreček Vojanovka má za sebou první veliký koncertČertovský jarmark je tu!Školní turnaj ve formulích1.B hraje Kin-BallZdravý způsob života- ano či ne?Dívčí turnaj v přehazovanéPrvňáčci a miniházenáSlavnosti slabikářeVesmírný denBeseda o zvířatech kolem nás3D obrázky ze školní družinyDružinová drakiádaČertovský jarmark na naší škole!Tvoření na VÁNOČNÍ TRHYBramboračka aneb bramborové čarováníBoomwhackersBoudo budkoVojanovka opět v provozu Ředitelské volno 7. 11. 2017Třídní schůzkyZ pohádky do pohádkyOchutnávka technických řemeselŽáci 5.B při plavání :)V 1.A straší...Halloween v 8.APečení čarodějnických prstíkůDružinové putování za skřítkem PodzimníčkemTurnaj v pršíPing pong POZOR, DĚTI, PŘIJELA K NÁM POUŤ!První zkoušky školního SBOREČKUStrašidelné vyrábění v družině...Cesta ke vzdělání a profesiPodzimní procházka 1.BPODZIMNÍ PRÁZDNINYPodzimníčkův poklad s 9. třídouLekce plavání zahájeny!I dívky naší školy se už umí ubránit nepříteliKdo si kousnul?Pozdrav pro paní učitelku Součkovou :) Druháci za kulturouUkázkový trénink florbaluDružinové řáděníPoznej své městoDokážu se ubránit?Sluneční soustava? Žádná neznámá!Možná budu hokejistouŘeditelské volnoBakaláři - mobilní aplikaceCvičný požární poplachNový školní rok začínáPrázdninové změny 2017Těšíme se na Vás v pondělí 4. září 2017.
412 528 863 | 777 465 617 (kancelář) | 775 868 557 (jídelna)
2
2018

Den naruby

Páteční odpoledne ve školní družině neprobíhalo zcela typicky, své role si totiž vyměnily paní vychovatelky a děti. Snažily se společnými silami otočit svět naruby. Děti zastoupily paní vychovatelky a ty se zase snažily převzít roli žáků. Jednoduché to nebylo ani pro jednu skupinu, protože naruby se prováděla i veškerá činnost toho dne. Akce se všem moc líbila a již v průběhu odpoledne padaly návrhy na brzké opakování.
2
2018

Masopust na Vojanovce

V pátek 9. února se uskutečnil masopust, kdy žáci prvních tříd a páté B přišli do školy v maskách. Jako završení školního dne se všichni zúčastnili masopustního průvodu po prvním stupni. Byl to pěkný rachot. Také se vyřádili na diskotéce, zahráli si hry a obdrželi diplomy.
2
2018

Interaktivní výstava - Vyřeš zločin!

Žáci 6.B se v zámeckém sklepení stali detektivy a za pomoci současných kriminalistických metod vyřešili svůj první případ. Detektivové pracují v týmu, proto i naše třída se rozdělila do skupin, důležitá byla spolupráce, kreativita, komunikace, logické myšlení, čtení s porozuměním, řešení problémů a rozhodovací dovednosti. Seznámili jsme se s historií kriminalistických metod, jejich zakladateli a v praxi jsme si je vyzkoušeli - byly velmi náročné na pozornost a pečlivost. ..Ale výsledek stál za to.
2
2018

Děčínský laický záchranář 2018

V úterý 30.1. se v obchodním centru Pivovar konal již sedmý ročník Děčínského Laického záchranáře. Soutěž pořádala Střední zdravotnická škola v Děčíně. Na čtyřech stanovištích museli žáci prokázat své schopnosti při ošetření rozsáhlého krvácení ruky, otevřené zlomeniny dolní končetiny, ženy s epileptickým záchvatem a resuscitaci a ošetření ženy s krvácející ránou na hlavě. Na každém stanovišti byl přítomen porotce z řad děčínské záchranné služby, který bodově hodnotil předváděné výkony. Po skončení praktické části následoval teoretický test znalostí na téma první pomoci. Naši žáci se se zadanými situacemi vypořádali se ctí, na medailové umístění to ale nestačilo. Po vyhlášení výsledků byla pro žáky připravena exkurze do Výjezdové základny Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje v Děčíně. Naše družstvo: Valentýna Kadlecová, Alena Kašková, Anežka Langrová, Václav Princlík. Všem žákům děkujeme za účast a reprezentaci naší školy.
2
2018

Pololetní vysvědčení

Dne 31.1. se i u nás předávalo pololetní vysvědčení. Žáci se přišli pochlubit svými výsledky do vstupní haly. Zaroveň také pronesli slib, že v nadcházejícím pololetí se budou snažit dosáhnout ještě lepších výsledků. Držíme palce!
2
2018

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce

Poslední lednový den bylo ve vstupní hale pozdvižení. Shromáždila se tu totiž téměř celá škola, aby přihlížela vyhodnocení Školního kola v anglickém jazyce. Účast byla hojná, proto byli oceněni mladší i starší žáci. Starší žáci: (max 76b) 1) Bimonová Klára (73b) 9A 2) Daniel Herrera (70b) 8A 3) Kryštof Lenz (58b) 8A 4) Patrik Rybola (48b) 8A 5) Václav Baloun (39b) 9A Mladší žáci: (max 81b) 1) Matej Kubát (67.5b) 7A 2) Milan Ješeta (64b) 6B 3) Kalaj Samuel (63b) 6B Absolutní vítězové postupují do dalšího kola a budou naši školu zastupovat v souboji s ostatními základními školami. Všem zúčastněným gratulujeme a postupujícím držíme palce!
1
2018

Prvňáci v ZOO

První vysvědčení bylo předáno slavnostně prvňákům v ZOO - Rajské ostrovy. Žáci si prohlédli expozice a zúčastnili se výukového programu s papouškem Arturem. Pohladili si živé morče a ti odvážnější i hada.
1
2018

Školní kolo olympiády ze zeměpisu

V pondělí 29.1. se výběr žáků z druhého stupně zúčastnil školního kola olympiády ze zeměpisu. Byly dvě kategorie: mladší (6. a 7. ročník) a starší (8. a 9. ročník). Celkem se zúčastnilo 17 žáků. Výsledky: 1) mladší kategorie: 3. místo - Anna Mrázová (7.A), 2. místo - Matouš Suchý (7.A), 1. místo - Martin Tutko (7.A) 2) starší kategorie: 3. místo - Klára Bimonová (9.A), 2. místo - Oldřich Žáček (9.A), 1. místo - Václav Princlík (9.A)
1
2018

Borec na konec (pololetí)

Žáci 5. A a 5. B se utkali ve vědomostech z matematiky, češtiny, angličtiny a všeobecného přehledu. Absolutním vítězem je Miloš Hájek z 5. B. Gratulujeme! Na druhém místě jsou Robin János Morvai z 5. A a Josef Jeroným Stašek z 5. B. Bronz získal Petr Vostřel z 5. A. Gratulujeme!
1
2018

Prevence šikany

V tomto školním roce jsme využili zcela nové nabídky preventivního programu, který nabízí Střední zdravotnická škola a je zaměřený na prevenci šikany ve třídě. Skupina 5 studentů v oboru sociální péče prostřednictvím hraného příběhu prokládaného diskusemi žáků přiblíží aspekty šikany i možnosti, jak se ji bránit. Naši žáci měli možnost příběh a jeho konec sami ovlivnit a se staršími kamarády sdílet své zkušenosti s danými tématy. Každá třída měla možnost si vybrat jeden ze třech nabízených příběhů.
1
2018

Módní předhlídka recyklovaných modelů

Ten, kdo zůstal páteční odpoledne ve školní družině, byl svědkem velké módní přehlídky z recyklovatelných materiálů. Přehlídku komentovala povzbudivým slovem paní vychovatelka Lenka, která provedla i názorné proškolení modelů a modelek. Modelky a modelové se předvedli v netradičních módních stylech a s výraznými doplňky. O nejzdařilejších a nejoriginálnějších outfitech rozhodli hlasováním diváci-děti. Bylo to pěkné odpoledne, plné módy, fantazie, legrace a radosti z pohybu.
1
2018

Módní návrháři z 5.A

Tento týden si pataci vyzkoušeli roli módních návrhářů. Vybrali materiál, střih i barvy a vytvořili opravdu zajímavé kousky. Ať už to jsou šaty z pravé hadí kůže, šaty z plátků růží, brček nebo lentilek.
1
2018

Hravá zdravá svačinka

Po roce nás opět navštívila poradkyně pro výživu a sport Markéta Pilařová, která dětem 1. stupně naší školy ukázala, jak je pro ně přísun správné výživy stejně důležitý jako samotný pohyb. Upozornila je prostřednictvím ukázky ZDRAVÉHO TALÍŘE i na to, že kvalitní strava podporuje správný růst a snižuje únavu. Zkrátka, že pomocí tohoto talíře není sestavení každodenního jídelníčku tak složité. V druhé části workshopu zájem dětí ještě stoupl. Mohly si totiž samy hravou formou ze zdravých surovin vytvořit svačinku. A vy se nyní podívejte, jak se jim to skvěle podařilo. Mňam, mňam
1
2018

Městské kolo pěvecké soutěže "Skřivánek"

V úterý 23. ledna se zúčastnily dvě naše žákyně (Nicole Herrera Maixner a Adéla Holadová) městského kola pěvecké soutěže Skřivánek v DDM Teplická Děčín. I přes hojnou účast mladých "zpěváků" a "zpěvaček" naše škola nakonec obsadila krásné 2. místo, a to právě zásluhou Nicole Herrera Maixner. Ze srdce gratulujeme!
1
2018

O zmrzlém králi

Žáci 2.B se učili dramatizaci textu. Vybrali si k tomu čítankovou pohádku O zmrzlém králi. Nejprve si o pracovních činnostech vytvořili rekvizity jako krb, hrnky, polena na zatápění či královskou korunu. Potom si rozdělili role a sehráli divadlo. To navíc zahráli pro svou paní asistentku k narozeninám.
1
2018

INSTALACE VLASTNÍ SLUNEČNÍ SOUSTAVY

Žáci z 5.A zakončili studium vesmíru instalací Sluneční soustavy vlastní výroby. Snažili se dodržet velikost i barevnost jednotlivých planet a byli velmi šikovní, vyzkoušeli si novou výtvarnou techniku a vyzdobili zajímavým způsobem třídu.
1
2018

Tříkrálový sportovní turnaj

Dne 5. ledna se žáci 2. stupně zúčastnili Tříkrálového sportovního turnaje v kin-ballu a dodgeballu. Bylo vidno, že všechny třídy mají sportovního ducha a umí hrát ve znamení fair-play. Kin-ball vítězi se stali žáci 9.A společně se 7.A. V dodgeballu zvítězili žáci z 8.A. Gratulujeme!!
1
2018

Den otevřených dveří na Střední škole řemesel a služeb Děčín

Ještě před Vánoci dostali naši deváťáci možnost navštívit Střední školu řemesel a služeb v Děčíně v rámci jejího Dne otevřených dveří. Naši žáci si vyzkoušeli veškerá řemesla, která tato škola nabízí. Posuďte sami :)
1
2018

Separace průtokových poznatků

Dne 21.12. 2017 proběhla Vojanovská přírodopisná soutěž V hlavě. Jednalo se o to, co zůstalo současným sedmákům v hlavách z přírodopisu 6. třídy. Jára Cimrman by se podivil, jaký testík napříč přírodopisem šestého ročníku sedmáci zvládli. Níže jsou uvedeni vítězové, kteří dostanou jak jedničku s vysokou váhou, tak nějakou mňamku.
12
2017

Turnaj v čáře

Dne 20. 12. 2017 se na naší škole uskutečnil další turnaj. Jednalo se o hru čára, kterou zná nejeden z rodičů. Škola se tak snaží ukázat dětem zapomenuté hry a způsob, jak vhodně trávit volný čas. Třídní učitelé nejprve děti seznámili s pravidly, žáci o přestávkách čáru nazkoušeli a poté se vydali na turnaj.
12
2017

Štědrovečerní večeře nanečisto

O dotažení vánoční nálady k naprosté dokonalosti se postarala školní jídelna. Poslední školní den (22.12.) si pro nás jako rozloučení připravila výborné vánoční menu- řízek a bramborový salát. Paní kuchařky nás obsloužily stylově, ve vánočních čepicích. Pokud někdo doposud ještě neměl vánoční náladu, tak teď už ji máme zaručeně všichni. Děkujeme za skvělou práci, kterou odvádí celý kolektiv kuchyně, a v lednu na viděnou 
12
2017

Takhle se loučí Vojanovka se starým rokem

12
2017

Třeťáci na zámku

Ve středu 20.12. se naši třeťáci podívali na zámek Děčín. Dozvěděli se, jak se slavily Vánoce dříve, jaké vánoční tradice se dodržovaly, jaké dárky se dostávaly a že adventní věnec měl 28 svíček. Vyzkoušeli jsme si sváteční stolování, zazpívali si koledy, podívali se na pávy do zámeckých zahrad a nakonec si prošli i sváteční trhy. Tento den se vydařil a dětem se návštěva zámku moc líbila.
12
2017

…kterak Vánoce trávila hraběcí rodina

V pondělí 18.12. se třída 6.B vydala na děčínský zámek, aby poznala nejen jeho stručnou historii, ale také tradice Vánoc a zvyků hraběcí rodiny. Po celou dobu se žáci aktivně zapojovali do řešení zadaných úkolů - např. poznávání koření, vytvoření básně s vánoční tématikou, zpěv koledy, nakreslení přání, vyzkoušeli tradice – věštění do dalšího roku, obsluhovali hraběcí rodinu při sváteční večeři. Na závěr nám zahrál na pianino spolužák Sam a celé dopoledne velmi rychle uteklo.
12
2017

Vánoční besídka školní družiny

Vánoce, Vánoce přicházejí..., znělo včera odpoledne školní družinou a je to tak, děti připravily vánoční atmosféru zpíváním koled a přednesem zimních básniček. Už také víme, proč se říká Vánoce na blátě. Vše jsme se dozvěděli ze stejnojmenné scénky. Na závěr našeho slavnostního odpoledne jsme zjistili, že se pod stromečkem skrývaly dárky od Ježíška, které jsme si s radostí i zvědavostí rozbalili.
12
2017

Den s Foglarem

V posledním vánočním týdnu prožili páťáci den s Jaroslavem Foglarem. Téma Rychlých šípů se objevilo v testu, ve slovních úlohách i v angličtině, kdy žáci překládali Foglarův životopis. V rámci školy bez mobilů měly děti čas na přečtení jedné z Foglarových knih, kterou poté představovaly spolužákům při zajímavé diskuzi na konci dne. Z celého projektu vyšlo, že by žáci místo počítačů a mobilů rádi prožili mnohá dobrodružství party Rychlých šípů.
12
2017

Miniházená

Turnaje v miniházené děčínských škol jsou již tradicí. A naši žáci se opět na počátku nové sezony neztratili a dokázali skvěle reprezentovat naši školu. Po čtvrtém místě ze ZŠ M. Tyrše dokázali totiž ve středu 13.12. přivést z Libouchce místo TŘETÍ. Gratulujeme a děkujeme za skvělý středeční turnaj M. Farkašovi, T. Miličovi, T. Kuželovi, J. Rumlovi, A. Svobodovi, M. Pochmanovi, M. Peterkovi, L. Pocovi, P. Vostřelovi a J.Staškovi.
12
2017

Čas vánoční v děčínském muzeu

Dne 13.12. třída 6.B navštívila vánoční výstavu – Betlémská tvorba od amatérského řezbáře Vladimíra Cejnara. Hned u vchodu se nás ujal průvodce, který nás provedl celou expozicí muzea. Velmi zajímavě a profesionálně hovořil o vývoji lodní dopravy, historii Děčína, vánočních zvycích a tradici vzniku betlémů.
12
2017

Vánoce na zámku

Prvňáčci vyrazili na svůj první výlet. Cílem se stal děčínský zámek, který jim nabídl vánoční program. Žáci se seznámili s tradicemi, zazpívali si koledu a také nakreslili vánoční pohlednici. I přes mrazivý den si všichni výlet moc užili.
12
2017

Čertí škola

Úterní odpoledne si nevydechly děti ani ve školní družině. Obvyklá odpolední rekreace a odpočinek chyběl, protože děti čekala čertí škola.
12
2017

Sboreček Vojanovka má za sebou první veliký koncert

Zazpíval na Masarykově náměstí u příležitosti rozsvícení vánočního stromu.
12
2017

Čertovský jarmark je tu!

Už nám chybí jen třicet stupňů ve stínu a máme tu kompletní nabídku počasí. ;-) Náladu máme ovšem slunečnou a vítáme adventní čas v duchu vánočních tradic. Pějeme koledy, chlubíme se překrásnými výrobky, nabízíme dobroty a lákáme na všudypřítomnou vůni klobásek - co více si přát? Děkujeme vám všem, příznivcům Vojanovky, že jste nás podpořili v tak hojném počtu a užili si s námi příjemné předvánoční chvíle.
12
2017

Školní turnaj ve formulích

Dne 29. 11. se jako každý měsíc konal školní turnaj. Tentokrát pedagogové naučili žáky hru Formule. Žáky hra ihned nadchla, a proto byla účast na turnaji hojná. Hrála se varianta bez a s překážkami v pěti věkových kategoriách. Více se dozvíte z výsledkové listiny a zachycených momentek. Těšíme se na prosincový turnaj!
12
2017

1.B hraje Kin-Ball

Dnes byla opravdu velká zábava při hodině tělesné výchovy. Děti se seznámily s míčem na týmový sport Kin-Ball, známý také jako Omnikin. Všichni jsme si to užili a propotili trička.
11
2017

Zdravý způsob života- ano či ne?

Projektový půlden na zdrávce Žáci 9.třídy se dne 29. 11. zúčastnili projektového půldne na téma: „Zdravý způsob života – ano či ne? „ Postupně se ve 4 odborných učebnách seznámili s tématem zdravý životní styl, nácvikem ošetřovatelských postupů, kardiopulmonální resuscitací a vypracovali test první pomoci. Během návštěvy SZŠ se jim věnovala studentka 2.ročníku, žáci měli možnost se seznámit s touto střední školou a rozšílili si vědomosti v oblasti zdravotnictví.
11
2017

Dívčí turnaj v přehazované

V úterý 28.11. se výběr dívek ze druhého stupně zúčastnil turnaje mezi základními školami v přehazované. Turnaj se konal na ZŠ Březová, kam přijelo celkem 11 škol. Naše dívky dostaly nejtěžší základní skupinu, kde se střetly se základními školami: ŽŠ Kamenická, ŽŠ Tyrše a ZŠ Komenského. Bohužel i přes velkou snahu nepostoupily do semifinálové a finálové skupiny. A skončily mezi 9. - 11. místem. Celkem bylo 10 dívek. Jmenovitě: Ederová, Havlíčková, Litovčenková, Müllerová, Ölveczká, Musilová, Petrásková, Straková, Siegerová a Zemanová.
11
2017

Prvňáčci a miniházená

Se základními pravidly miniházené se ve čtvrtek 23.11. seznámili už i naši prvňáčci, kteří si pod vedením zkušeného trenéra p. Čajky vyzkoušeli nejen chytání míče, střelbu na branku..., ale i samotnou hru. Podívejte se, jak byli šikovní a držme jim palce při jejich prvním turnaji. P. Čajkovi tak děkujeme nejen za prima hodiny, ale i za zprostředkování míčů od Českého svazu házené.
11
2017

Slavnosti slabikáře

Pátek 24. listopadu byl pro 1. A velkým dnem. Žáci prověřovali na slavnostech slabikáře své čtenářské dovednosti. Po vyslechnutí pohádky o Šípkové Růžence a její dramatizaci se společně vydali získávat klíče. Za každý splněný čtenářský úkol obdrželi klíč, který je o kousek posunul k vysvobození princezny. Jako poděkování za vysvobození jim král s královnou předali slabikáře. Žáci z nich měli ohromnou radost. Jsou to šikulové.
11
2017

Vesmírný den

V pátek 24. listopadu zažila 5.A spoustu vesmírných zkušeností. Protože se v rámci přírodovědy vesmírem začínáme zabývat, zařadili jsme si toto zajímavé téma do všech hodin. V rámci literatury jsme dramatizovali scénky z Marsu, v matematice počítali vesmírné slovní úlohy, v přírodovědě řešili jeho zajímavosti a nekonečnost a na vlastivědě jsme se seznámili s astronauty, vědci a událostmi z dějin. Všechny nás toto téma velmi zaujalo, proto s ním rozhodně nekončíme a v přírodovědě se těšíme na další zajímavosti.
11
2017

Beseda o zvířatech kolem nás

Úterní odpoledne patřilo ve školní družině zvířatům. S velkými fotografiemi, se spoustou zajímavostí a s neobvyklými zvuky zvířat za námi přijela paní Kučerová ze spolku pro spolupráci se zookroužky.
11
2017

3D obrázky ze školní družiny

Naše školní družina se opět činila. Připravila si 3D řešení obrázků, aby žáčci začali předměty kolem nás vnímat ve všech třech rozměrech. Přesvědčte se sami, jak se jim práce podařila:
11
2017

Družinová drakiáda

V minulém týdnu se v naší družině konala soutěž v pouštění draků- drakiáda. Vítr foukal tak silně, že děti měly co dělat, aby jim draci neodlétli. Cela akce, pod vedení paní vychovatelky Petry, měla velký úspěch.
11
2017

Čertovský jarmark na naší škole!

Srdečně Vás všechny zveme na pravý Čertovský jarmark, který se bude konat v pondělí 4. prosince 2017 u nás na škole.
11
2017

Tvoření na VÁNOČNÍ TRHY

Některé třídy naší školy již začaly vyrábět výrobky na Vánoční trhy. Že sami nemáte inspiraci, co komu pořídit pod stromeček? Tady je malá ochutnávka dekoračních předmětů třídy 5.B. Pokud se Vám líbí, budete si je moci zakoupit v prosinci :)
11
2017

Bramboračka aneb bramborové čarování

Ve znamení brambor proběhlo páteční odpoledne ve školní družině. Děti zjistily, že brambory mohou být i předmětem zábavy a legrace a samozřejmě i důležitým zdrojem obživy. Zkoušely "vařit" bramboračku a cíleně koulet plodiny po tělocvičně. Všichni jsme si bramborové odpoledne náramně užili.
11
2017

Boomwhackers

Žáci z 1. A si vyzkoušeli o hodině hudební výchovy hru na netradiční nástroj - boomwhackers. Na první hodinu si žáci vedli velice dobře a zvládli zahrát i první písničku.
11
2017

Boudo budko

1.B si připravila pro velké kamarády z 5.A pohádku "Boudo budko". V prvouce probíráme téma - ŽIVOČICHOVÉ V LESE a tak se dětem pohádka líbila, že ji chtěly zahrát jako divadlo. Z každého žáčka se rázem stalo plyšové zvířátko. Herci byli nadšení a od diváků sklidili velký potlesk.
11
2017

Vojanovka opět v provozu

Děkujeme všem, kteří nám drželi palce při překonávání technických obtíží, dnes jsme tu již opět pro Vás v plném rozsahu. V jídelně je pouze malá změna, vaříme dle včerejšího jídelníčku. Přišli jsme tak o hrachovou kaši. Myslím, že to všichni nějak přežijeme. Pěkný a úspěšný den přeje všem vedení ZŠ Vojanova
11
2017

Ředitelské volno 7. 11. 2017

Vážení rodiče a žáci, z důvodu havárie Severočeských vodovodů a kanalizací v Dolním Oldřichově a náhlé odstávky vody bylo na den 7. 11. 2017 uděleno mimořádné ředitelské volno. Přihlášené obědy byly hromadně odhlášené bez propadnutí finančního kreditu. V souvislosti s výpadkem vody došlo ke změně v jídelníčku ZŠ Vojanova. Ve středu 8. 11. 2017 budou k dispozici následující jídla: 1) Poděbradská vepřová kýta, barevné těstoviny, zelený čaj, voda (A:1, 3, 7, 10) 2) Těstoviny se strouhankou, zelený čaj, mléko, voda (A: 1, 3, 7) Od čtvrtka 9. 11. 2017 je provoz jídelny již beze změn. Děkujeme za pochopení a s pozdravem vedení ZŠ Vojanova Děčín.
11
2017

Třídní schůzky

Dne 15. listopadu 2017 od 16:30 proběhnou na naší škole TŘÍDNÍ SCHŮZKY.
11
2017

Z pohádky do pohádky

Děti z 5.A připravily pro naše prvňáčky zajímavý závěr prvního listopadového týdne. Každý musel projít 11 stanovišť, kde si vyzkoušel pozornost, zručnost, kouzlení, setkal se s princeznou i čarodějnicí, Elsou i Olafem. Na závěr předvedli páťáci své parkourové umění a po předání diplomů a medailí vystoupil kouzelník. Všem prvňáčkům i páťákům děkujeme!
11
2017

Ochutnávka technických řemesel

Dne 2. 11. se třída 9.A zúčastnila akce „Zkus to sám“, kterou pořádala SŠ lodní dopravy a technických řemesel, Děčín VI. Program byl zaměřen na seznámení žáků se školou a s obory, o které je ze strany firem zájem. Po jednotlivých pracovištích nás doprovázel žák SŠ a na každém byl dále přítomen metodický pracovník. Zkusili jsme vysekávání do měkkého materiálu pomoci vytínače , obrábění kroužku na soustruhu, vyrazení monogramu a čísel do kovu. Na školní lodi v Rozbělesích jsme se naučili vázat uzle, startovat motor (Alena byla druhou dívkou na této akci, která zvládla nastartovat motor pomocí ručního startéru), výroba modelu papírového parníku bylo vtipné ukončení celé akce. Výrobky si žáci mohli odnést domů.
11
2017

Žáci 5.B při plavání :)

Žáci 5.B si stejně tak jako ostatní žáci prvního stupně užívají jednou týdně plaveckého výcviku v našem školním bazénu. Cílem výuky je naučit žáky pohybovat se ve vodě, plavat a zvýšit si tak vlastní fyzickou kondici a zdatnost. Jak můžete vidět ve fotogalerii, děti používají při plavání různé pomůcky jako jsou pěnové válce či desky.
11
2017

V 1.A straší...

Také žáci 1. A si užili letošní Halloween a jak jinak než v maskách. V českém jazyce a matematice je čekala řada strašidelných úkolů, které zvládli hravě. Na všechny čekala za odměnu sladká tečka a také pohádka o strašidlech.
10
2017

Halloween v 8.A

Dne 30.11. 2017 zažila třída 8.A netradiční školní den. Žáci nejprve dlabali dýně, poté z nich uvařili polévku a na závěr pekli muffiny a koláčky. Někteří se na tento den vyzdobili nalíčením nebo i maskou. Celou akci dozorovala paní učitelka Míša Beranová, která svoje svěřence tímto moc chválí.
10
2017

Pečení čarodějnických prstíků

Naše školní družina se na Halloween připravovala skutečně řádně. Kromě výtvarné tvorby se žáci s paní vychovatelkou zaměřili například také na pečení čarodějnických prstíků. Napekli tak neuvěřitelných 154 kousků, které vypadaly opravdu věrohodně. Vělké poděkování patří paní vychovatelce Petře Sabové, která připravila tuto aktivitu.
10
2017

Družinové putování za skřítkem Podzimníčkem

Říjnové putování za skřítkem Podzimníčkem a jeho pokladem jsme zakončili návštěvou lesa, kde děti dostaly připravené úkoly. Poradily si s nimi bleskově, protože po splnění obdržely mapu pokladu. Najít truhličku dle slepé mapy už bylo jen otázkou chviličky.
10
2017

Turnaj v prší

Dne 25. 10. 2017 se uskutečnil již druhý turnaj ve společenských hrách. Tentokrát si naši žáci zahráli PRŠÍ. V naší fotogralerii si můžete prohlédnout momentky z turnaje a tabulku s výsledky. Všem zúčastněným moc děkujeme s těšíme se na další listopadové soupeření!
10
2017

Ping pong

Dne 24.10. se naši žáci postavili proti profesionálům z ostatních škol ve stolním tenise. Měli jsme zastoupení v kategorii mladších žákyň (Helena Pražáková, Karolína Hanzlíková, Anna Mrázová) a dále v kategorii starších žáků (Jindřich Čeřenský, Dominik Pešta, Daniel Herrera Maixner, Tristan Josef Schieffer). Na turnaji jsme bohužel skončili na 5 a 7 místě, ale není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. :))
10
2017

POZOR, DĚTI, PŘIJELA K NÁM POUŤ!

Nenechte se zmást, k nám do školy nepřijela doopravdická pouť. To se jen děti z třídy 5.A a 5.B byly podívat na stejnojmennou divadelní hru! :) Navštívily naše Městské divadlo Děčín, kde si pro ně herci připravili na jeviště divadelních prken současný příběh, který pracuje s dětskou fantazií a podezřívavostí, která do reality projektuje motivy z klasické pohádky Perníková chaloupka. Příběh o škodolibé Mařence, která svého brášku Jeníčka vyděsí tak, až tomu začne sama věřit :)
10
2017

První zkoušky školního SBOREČKU

V letošním roce se na naší škole otevřelo mnoho nových kroužků a jeden z nich je pěvecký sboreček pro příznivce zpěvu a hudby. Paní učitelku Šofrovou a děti čeká již čtvrté setkání a už jich bude přes 20 hlasů!!! Moc se těšíme na první vystoupení!
10
2017

Strašidelné vyrábění v družině...

V uplynulých dnech se v naší školní družině neustále kreslilo, stříhalo, lepilo a vyrábělo. Vždyď se blíží Halloween a podzim také přináší řadu zajímavých témat. Posuďte sami :)
10
2017

Cesta ke vzdělání a profesi

V úterý 17. 10. vycházející žáci navštívili OC Pivovar, kde se konal Veletrh vzdělávání. Všichni se aktivně zajímali o prezentaci středních škol Ústeckého a Libereckého kraje, zhlédli zajímavá doprovodná vystoupení a zapojili se do hodnocení výtvarných prací na téma: „Povolání budoucnosti“. Jednu z vystavovaných koláží vytvořili právě naši deváťáci a netrpělivě čekají na výsledky. První cena je návštěva IQ-Landie v Liberci pro kolektiv. Budeme jim držet palce.
10
2017

Podzimní procházka 1.B

V pondělí 16. 10. se 1.B vydala na podzimní procházku do blízkého okolí a nedalekého lesa. Pozorovali a poslouchali společně přírodu. Děti plnily po cestě úkoly a zbyl jim čas i na honěnou, zpěv a stavění domečků pro skřítky. Počasí vyšlo na jedničku a tak už i děti z 1.B ví, že učit se venku je legrace.
10
2017

PODZIMNÍ PRÁZDNINY

Podzimní prázdniny připadnou na čtvrtek 26. října a pátek 27. října 2017. Užijte si je plné pohody, odpočinku a prosluněných dní :)
10
2017

Podzimníčkův poklad s 9. třídou

Pondělní odpoledne bylo takovou malou zkouškou pro žáky deváté třídy, ale i pro malé děti ze školní družiny. Společně se snažili jedni připravit a druzí objevit Podzimníčkův poklad. Vše dopadlo na jedničku s hvězdičkou, proto mohl být poklad na závěr hry rozdělen.
10
2017

Lekce plavání zahájeny!

V pondělí začaly na naší škole lekce plavání pro neplavce, poloplavce i plavce z prvního stupně. Jako první se s panem plavčíkem sešla skupinka dětí z 1. A. Seznámily se vodou, vyzkoušely si základní techniku dýchání a splývání s pomůckami. Na dalších lekcích se můžou těšit na hry zaměřené na rozvoj plaveckých dovedností. Děti byly z bazénu nadšené a už se těší na další hodinu.
10
2017

I dívky naší školy se už umí ubránit nepříteli

Ve čtvrtek 12.10. 2017 se naše dívky z osmé a deváté třídy zúčastnily praktického semináře na téma Prevence kriminality pod vedením akreditovaných instruktorů Jiřího Omaníka a Michala Rychtaříka ze Self Defense Division, z.s.
10
2017

Kdo si kousnul?

V družině často a rádi vyrábíme. K tématu podzim se hodí nejen listy a ježkové, ale také jablíčka. A ty když se povedou, to je vám pak podívaná. Jenže tentokrát máme obrázky jablíček poněkud okousané....Kdo jen to mohl být? :)
10
2017

Pozdrav pro paní učitelku Součkovou :)

Třída 2.A "plave" o hodině tělesné výchovy za svou nemocnou paní učitelkou Součkovou! Hodných dětí plnou třídu, k Vašemu svátku, chceme Vám dát. Moře zdraví, moře štěstí, moře lásky k tomu přát.
10
2017

Druháci za kulturou

Dne 11.10.2017 navštívily druhé ročníky naší školy divadelní představení Princezna Koloběžka v Městském divadle Děčín. Děti sledovaly příběh o Chytré Mance, která dokáže ke králi přijet - nepřijet, ani ve dne - ani v noci, být ustrojená - neustrojená, obutá - neobutá, učesaná - neučesaná a přinést s sebou dar - nedar! Pohádka měla šťastný konec, a tak děti divadelní herce odměnily velkým potleskem.
10
2017

Ukázkový trénink florbalu

Ve středu 11. října naši školu navštívili tři trenéři z 1. florbalového klubu Děčín. Vzali si na starosti děti ze 4. a 5. ročníku, kterým ukázali, jak vypadá takový pravý florbalový trénink. Žáci si vyzkoušeli správný úchop florbalové hokejky a poté byli rozděleni do třech týmů. Trenéři kladli důraz na správné rozcvičení a poté pomocí pohybových her vyzkoušeli žáky z jejich rychlosti, postřehu a práce s míčkem. Paní učitelka při tréninku nahlížela a vybrala ta nejšikovnější děvčata, která mají možnost již příští týden reprezentovat naši školu na florbalovém turnaji dívek.
10
2017

Družinové řádění

I v družině se někdy dějí věci. Tentokrát jsme se rozhodli vytvořit originální výtvarné dílo. A výsledek stojí zato.
10
2017

Poznej své město

V pátek 6. října 2017 proběhl již 4. ročník poznávací soutěže „Poznej své město“, kterou pro 7. a 8. ročníky základních škol připravili skauti ze skautského střediska „Úsvit“ Děčín. Soutěže se zúčastnilo 88 žáků z devíti základních děčínských škol, které vyslaly třináct skupin. Tentokrát soutěž probíhala na Podmokelské straně řeky Labe. Podstatou soutěže bylo najít na teritoriu zajímavosti, významné památky i historické monumenty, které se zapsaly nebo významným způsobem prezentovaly naše město u široké veřejnosti. Stranou soutěže nezůstaly ani významné osobnosti, které se v Děčíně narodily nebo Děčín proslavily. Velká gratulace patří zejména našim šikovným zástupcům z 8.A, kteří v těžké konkurenci obsadili dělené třetí a čtvrté místo. JSTE ŠIKULOVÉ!!!
10
2017

Dokážu se ubránit?

V úterý dne 26.9. 2017 se naše chlapecká část osmé a deváté třídy zúčastnila praktického semináře na téma prevence kriminality pod vedením akreditovaného instruktora Jiřího Omaníka ze Self Defense Division, z.s.
10
2017

Sluneční soustava? Žádná neznámá!

Žáci 6.A se o hodinách zeměpisu vůbec nenudí. A navíc zvládnou být sami sobě učiteli. Minulý týden prezentovali žáci své referáty o planetách Sluneční soustavy v hodině zeměpisu. Všem se práce velmi povedly.
10
2017

Možná budu hokejistou

V pondělí 9. října 2017 nás navštívili děčínští hokejisté. Ukázali nám hokejovou výstroj, pověděli o možnosti stát se hokejistou a o stadionu města Děčín. Obdrželi jsme také dárečky v podobě pexesa, vstupenky na zápas a veřejné bruslení.
9
2017

Ředitelské volno

V pátek 29.9.2017 je z technicko-organizačních důvodů vyhlášeno ředitelské volno.
9
2017

Bakaláři - mobilní aplikace

Vážení rodiče, se změnou webových stránek školy došlo i ke změně zdrojové adresy pro mobilní aplikaci. Ta je nyní ve tvaru https://zsvojanova.bakalari.cz/bakaweb/login.aspx Vložte ji prosím do přihlašovacího řádku Adresa serveru Bakalářů a vyplňte své přihlašovací údaje Jméno a Heslo. Poté již vše funguje standardním způsobem. Omlouváme se za případný výpadek služby. Tým Vojanovky
9
2017

Cvičný požární poplach

Ani letos jsme nepodcenili přípravu na nepředvídané události a v symbolické datum 11. září jsme si vyzkoušeli evakuaci školy (cvičný požární poplach). Čas máme rok od roku lepší, tentokrát jsme se všichni "zachránili" za 5 minut a 19 sekund.
9
2017

Nový školní rok začíná

Někteří ani nemohli dospat, ale konečně je to tu. Dveře školy se zase po dvou měsících otevřely, školní lavice se v mžiku zaplnily a úderem osmé hodiny ranní oficiálně vstoupil do našich životů nový školní rok. Přejeme všem malým i velkým žáčkům, a především prvňáčkům i všem rodičům, ať je rok 2017/2018 tím nezapomenutelným.
8
2017

Prázdninové změny 2017

Pustili jsme krtka na dvůr. Bylo... Nebylo... Ale určitě zas bude. A lepší. ;-)
6
2017

Těšíme se na Vás v pondělí 4. září 2017.

Vítáme Vás na nových webových stránkách.

Rychlý kontaktInkluze
© Copyright 2018 Vojanovka - základní a mateřská škola | Vojanova 178/12 | 405 02 Děčín VIII
Web: Studio Maglen